Jubileusz 50 - lecia Szko造 Podstawowej w Grzebowilku

Jeli nie znalaz貫 sposobu na zatrzymanie czasu,
pozw鏊 minionym chwilom powr鏂i we wspomnieniach.

31 maja 2014 roku przeszed do historii. Na kartach szkolnych anna堯w i w pami璚i wielu os鏏 z pewnoci zapisze si jako data kolejnego jubileuszu i wielkiego wi皻a szko造.

Punktualnie o 1215 korow鏚 uczni闚 i nauczycieli na czele z pocztem sztandarowym uda si do kocio豉 parafialnego. Tam zosta豉 odprawiona przez proboszcza Janusza Tadeusza Ryglewicza Msza wi皻a w intencji szko造, uczni闚 i nauczycieli. Msza by豉 koncelebrowana przez ksi璠za Janusza Krzy瞠wskiego oraz ksi璠za Zenona W鎩cika. O poruszaj鉍 serce opraw muzyczn zadba豉 schola, kt鏎 tworz rodzice, absolwenci i mieszka鎍y Grzebowilka.

Po zako鎍zeniu mszy wi皻ej wszyscy uczestnicy udali sie do hali sportowej, gdzie zaplanowano dalszy przebieg obchod闚. Program prowadzi豉 pani Monika Nosal - ㄊsiak. Po uroczystym wprowadzeniu sztandar闚 i odpiewaniu hymnu pa雟twowego, dyrektor Maria Makos powita豉 wszystkich przyby造ch goci i podzi瘯owa豉 panu Adamowi Wi鉍kowi za wsparcie organizacyjne w trakcie przygotowa.
Aby uczci pami耩 wszystkich nieobecnych, kt鏎zy byli zwi頊ani ze Szko章 Podstawow w Grzebowilku dyrektor poprosi豉 o minut ciszy.

Nast瘼nie odby這 si uroczyste odnowienie lubowania na Sztandar Szko造 i g這s zabrali zaproszeni gocie. W sentymentaln podr騜 do pocz靖k闚 istnienia szko造 zabra nas pierwszy kierownik szko造 Jerzy Smoli雟ki oraz dyrektorzy szko造 Krystyna Zawadka i Renata Jagie陶o. Swoje 篡czenia i solidarno ze szko章 przedstawili r闚nie W鎩t Gminy Siennica Grzegorz Zieli雟ki, prezes ZNP Oddzia w Mi雟ku Mazowieckim Stanis豉w Mejszutowicz, dyrektorzy szk馧 Gminy Siennica oraz Przemys豉w Szyma雟ki, wnuk Patrona Szko造.

Zgromadzeni mieli okazj zapozna si z prezentacj dotycz鉍 Historii Szko造 Podstawowej w Grzebowilku, a tak瞠 dowiedzie si w jaki spos鏏 rodowisko lokalne od lat wsp馧pracuje ze Szko章, o czym niezwykle barwnie opowiedzia pan Piotr Szyd這wski.

By te czas na popisy artystyczne uczni闚 oddzia堯w przedszkolnych i szko造. W monta簑 poetycko- tanecznym uczniowie ukazali histori kwiatu, kt鏎y budzi sie do 篡cia rozpoczynaj鉍 swoj edukacj w szkole podstawowej. Nast瘼nie humorystyczne kadry z lekcji przedstawili absolwenci i rodzice, wywo逝j鉍 wr鏚 zgromadzonych burz oklask闚.

Dalsza cz jubileuszu nie mog豉 odby si gdzie indziej, jak w murach dostojnej Jubilatki, dok鉅 wszyscy zostali zaproszeni na tort jubileuszowy. Wspomnienia z m這dych lat o篡造 podczas ogl鉅ania wyeksponowanych w sali gimnastycznej list absolwent闚, przy wsp鏊nym wertowaniu kart kronik i podczas kawiarenkowych spotka.

Szkoln uroczysto uwietnili swoj obecnoci krewni Patrona Szko造 - rodzina Szyma雟kich, kt鏎zy z這篡li kwiaty pod tablic upami皻niaj鉍 posta poety Edwarda Szyma雟kiego.

Ukoronowaniem obchod闚 50 - lecia by Bal Absolwent闚 przygotowany przez Rad Rodzic闚.

Magdalena Pi皻ka

fot. Daniel Makos