Wycieczka klasy trzeciej do Mińska

27 maja klasa 3 zamieniła szkolne ławki na fotele w autobusie. Wykorzystaliśmy działające od niedawna połączenie podmiejskie z Mińskiem Mazowieckim i był to strzał w dziesiątkę! Co ciekawe, dla wszystkich uczniów była to absolutna premiera w tym autobusie – według opinii samych trzecioklasistów, jechało się niesamowicie wygodnie.

Stadionowe szaleństwo i sportowy duch

Po dotarciu na miejsce ruszyliśmy pieszo w kierunku miejskiego stadionu, gdzie wrzuciliśmy wyższy bieg. W planie było totalne sportowe szaleństwo:

  • zabawy na placu zabaw i na plenerowej siłowni,
  • emocjonująca sztafeta,
  • mecz piłkarski.

Po takich wyczynach regeneracja była absolutnie konieczna, dlatego pierwszym punktem ratunkowym było wyjście na pyszne lody! 🍦

🌳 Zielony relaks i miłe spotkanie w Muzeum Ziemi Mińskiej

Kolejnym przystankiem był spacer po parku przy Muzeum Ziemi Mińskiej. I to właśnie tam czekała na nas bardzo miła niespodzianka! Spotkaliśmy dorosłego już absolwenta naszej szkoły w Grzebowilku, który obecnie tam pracuje. Przemiły Pan przywitał nas niezwykle ciepło i serdecznie zaprosił całą naszą szkołę do odwiedzenia muzeum.

📸 Przejście dworcem i wielka uczta z pizzą

W drodze na obiad minęliśmy dworzec i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie przy kultowym barze z zapiekankami.

Zaraz potem zameldowaliśmy się w Da Grasso, gdzie czekało na nas mnóstwo pysznej pizzy! Znikała w mgnieniu oka.

Niektórzy najedli się tak solidnie, że na kolejny spacer ulicami Mińska ruszyliśmy w tempie bardzo spokojnym i relaksacyjnym, co pomogło na lekkie przejedzenie.

Na koniec złapaliśmy chwilę oddechu przy miejskiej fontannie, po czym udaliśmy się na przystanek autobusowy w drogę powrotną.

To była po prostu SUPER wycieczka! Zmęczeni, ale maksymalnie szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do domów.