Naszą przygodę rozpoczęliśmy od podróży pociągiem z Mińska Mazowieckiego do samego serca
miasta. Odwiedziliśmy kultowy Pałac Kultury i Nauki, wjechaliśmy superszybką windą na XXX piętro
(taras widokowy), skąd na wysokości 114 metrów podziwialiśmy panoramę Warszawy. Piękna pogoda
pozwoliła dostrzec nawet najdalej wysunięte zakątki stolicy!
Następnie udaliśmy się do pobliskiego centrum Multikino Złote Tarasy. Na jednym z największych
ekranów kinowych w Polsce obejrzeliśmy film „Za duży na bajki 3”, który dostarczył wszystkim
mnóstwa uśmiechu.
Ostatnim, ale najbardziej poruszającym punktem programu była wizyta w wyjątkowym miejscu o
nazwie Niewidzialna Wystawa. Pod opieką niewidomych przewodników, w całkowitych ciemnościach,
uczniowie musieli polegać wyłącznie na dotyku, słuchu i węchu. Ta nietypowa lekcja pozwoliła
szóstoklasistom zrozumieć, jak wygląda codzienność osób niewidomych, uczyła empatii oraz
solidarności.
To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń, który z pewnością zapadnie w pamięci naszych
uczniów i opiekunów.









