Niezwykła wizyta przedstawiciela zawodu- architekt krajobrazu

W ramach doradztwa zawodowego naszą szkołę odwiedziła mama uczennic – pani Andżelika Dziugieł, która zajmuje się projektowaniem ogrodów i terenów zielonych. Spotkanie było niezwykle ciekawe i inspirujące, a pani Andżelika w bardzo angażujący sposób opowiadała o swojej pracy oraz o drodze, która doprowadziła ją do wykonywania tego zawodu. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali, jak mimo ukończenia innych studiów odkryła swoją pasję i została architektką krajobrazu.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, że projektowanie ogrodów to nie tylko sadzenie roślin i tworzenie ładnych miejsc, ale także odpowiedzialne planowanie przestrzeni. Pani Andzelika dużo opowiadała o potrzebach drzew i innych roślin – o tym, że trzeba przewidywać, ile miejsca będą potrzebowały za kilka lub kilkanaście lat, jak rozrastają się korzenie, ile potrzebują światła i wody oraz jak ważne jest dbanie o przyrodę. Uczniowie byli pod wrażeniem, jak wiele rzeczy trzeba brać pod uwagę podczas projektowania ogrodu.

Spotkanie miało również część praktyczną. Dzieci i młodzież wykonywały ciekawe zadania związane z projektowaniem zieleni i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Pani Andżelice pomagały jej córki – Justynka i Zuzia, które aktywnie wspierały wszystkich uczestników.

Serdecznie dziękujemy pani Andzelice za poświęcony czas, ogrom przekazanej wiedzy i inspirujące spotkanie, które pokazało dzieciom, jak ciekawy i ważny jest zawód architekta krajobrazu.