Sobotnie spotkanie na Woli w obiektywie…

Edward Szymański, patron naszej szkoły, swoje dzieciństwo i młodość spędził na warszawskiej Woli. 18 maja 2019 r. w Wolskim Centrum Kultury w Warszawie grupa uczniów uczestniczyła w spotkaniu promującym nowe wydanie poezji Edwarda Szymańskiego Wyleciał ptaszek z Łobzowa.

Swoim krótkim występem artystycznym uczniowie uświetnili sobotnią uroczystość, a ponadto wzięli udział we wspólnym czytaniu i recytowaniu wierszy, warsztatach plastycznych, zajęciach z sitodruku oraz licznych konkursach.

Imprezie towarzyszyła wystawa dotycząca życia i twórczości Edwarda Szymańskiego, o której ciekawie opowiedziała pani Krystyna Szal-Szymańska. Spotkanie w Wolskim Centrum Kultury było również okazją do poznania rodziny Autora.

Magdalena Piętka

fot. Anna Tomaka-Magdoń