„Święto Przedszkolaka” w Dolinie Bobrów

W tym roku przedszkolaki swoje święto obchodziły w gospodarstwie agroturystycznym „Dolina Bobrów” w Wólce Dłużewskiej. Dzieci poznały dawne narzędzia rolnicze, próbowały samodzielnie kopać ziemniaki, używając do tego motyki. Wykopki sprawiły dzieciom ogromna radość do takiego stopnia, że nie chciały opuścić poletka.

Kolejną niespodzianką było rozpoznawanie warzyw i owoców za pomocą zmysłów. Przedszkolaki poradziły sobie z tym znakomicie. Ale największym gwoździem programu okazało się przygotowywanie placków ziemniaczanych. Każde z dzieci obierało i tarło ziemniaki. Wspólnie z panią animatorką przygotowały masę, z których usmażone zostały pyszne placki.

Na zakończenie dzieci zdały egzamin na przedszkolaka, uczestnicząc w grach i zabawach ruchowych. Każdy przedszkolak otrzymał Medal Przedszkolaka.

Urszula Szajkowska

fot. Urszula Szajkowska