Piknik rodzinny

1 czerwca na terenie naszej szkoły gościliśmy mieszkańców Grzebowilka.
Piknik rodzinny organizowany przez Parafię p.w. Św. Kazimierza Królewicza w Grzebowilku we współpracy ze szkołą odbywał się w Dniu Dziecka.

Imprezę prowadziła Emilia Szydłowska Uczniowie klas młodszych zaprezentowali się w części artystycznej. Przedszkolaki wystąpiły z piosenką i tańcem. Zachęceni przez p. Urszulę Szajkowską Rodzice bawili się razem ze swoimi pociechami. Uczniowie klasy I przedstawili inscenizację „Zamieszanie w krainie bajek”. Klasa III włączyła się do inscenizacji pierwszaków. Uczniowie klasy II zaśpiewali widzom piosenki.

Atrakcją było samodzielne wykonanie przez dzieci zabawki - gniotki oraz dokazywanie z mydlanymi bańkami. Sprawnościowe tory przeszkód okazały się tak dobrą zabawą, że zostały wykorzystane i przebudowane przez dzieci jeszcze przed przeprowadzeniem konkurencji w rodzinnych parach. Później rozegrano mecz piłki nożnej między drużynami Żołnierzy Świętego Kazimierza i Resztą Świata.

Impreza nie byłaby na szóstkę, gdyby nie lokalne potrawy serwowane przez mieszkańców. W menu znalazła się grochówka, przysmaki z grilla, pyszne sałatki i ciasta dla wszystkich.

AT