Brawo Dziewczyny!
Maja Magdoń oraz Julia Zgódka laureatkami Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania!

W dniach 6 - 7 listopada wśród 123 uczestników z powiatu mińskiego Agnieszka Kobza (kl. VI), Maja Magdoń (kl. VI), Julia Zgódka (kl. VIII) oraz Karol Majszyk (kl. VIII) reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania.

Siódma edycja została tradycyjnie zorganizowana przez Bibliotekę Pedagogiczną we współpracy ze Szkołami Salezjańskimi oraz Miejskim Domem Kultury w Mińsku Mazowieckim. Patronat nad imprezą objęli Starosta Miński Antoni Jan Tarczyński i Burmistrz Miasta Marcin Jakubowski.

W związku z setną rocznicą Odzyskania Niepodległości Polski oraz uczczeniem Patrona Roku 2018 - Zbigniewa Herberta tegoroczny repertuar konkursowych zmagań stanowiły utwory poetyckie i prozatorskie Zbigniewa Herberta, a także twórców związanych tematycznie z dążeniem do niepodległości naszej ojczyzny.

20 listopada podczas uroczystej gali podsumowania konkursu Jury podkreślało wysoki poziom występów, doskonałe umiejętności interpretatorskie i oratorskie uczestników. Przewodnicząca komisji, poetka Stanisława Gujska, przyznała, że eliminacje dostarczyły jej wielu momentów osobistych wzruszeń. Było nam bardzo miło, że wśród grona laureatów znalazły się nasze uczennice. W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce zajęła Maja Magdoń, zaś Julia Zgódka zajęła trzecie miejsce w kategorii klas VII-VIII i gimnazjum.

Gratulujemy zwycięzcom!

Magdalena Piętka