CZYTAM, BO LUBIĘ…

Już po raz trzeci stanęliśmy do rywalizacji w powiatowym projekcie czytelniczym.

Eliminacje szkolne cieszyły się dużym zainteresowaniem, ponieważ prawie 40% uczniów wzięło w nich udział, udowadniając tym samym, że miłośnicy książek są wśród nas. W tym roku warunkiem uczestnictwa było przeczytanie książki Grażyny Bąkiewicz z serii Ale historia… Stasiu, co ty robisz?

Najuważniejszymi czytelniczkami były: Agnieszka Kobza oraz Julia Zgódka, które na teście szkolnym uzyskały maksymalną liczbę punktów. Obie dziewczyny 30 listopada 2018 r. uczestniczyły w finale powiatowym tego konkursu, zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim. Konkursowy test składał się z 70 pytań, głownie zamkniętych.

Wśród zwycięzców, na zaszczytnym trzecim miejscu, znalazła się uczennica klasy VIII - Julia Zgódka, która przyjęła gratulacje i nagrody z rąk autorki książki.

Drugim konkursem, wchodzącym w skład tego projektu, był konkurs plastyczny, polegający na stworzeniu własnej ilustracji do prezentowanej książki. Z naszej szkoły zostały zgłoszone dwie prace, a jedna z nich – praca Aleksandry Makos (kl. VI) – okazała się najlepsza. Ola zajęła I miejsce.

Cieszymy się z Waszych zwycięstw i życzymy kolejnych sukcesów!!!

Magdalena Piętka