Zaplątani w sieci

15 lutego dzieci naszej szkoły miały okazję obejrzeć spektakl profilaktyczny pt. „Zaplątani w sieci”.

„Grupa T” z Torunia w sposób kabaretowy przedstawiła problem przemocy w Internecie. Główny bohater żółw został sfotografowany gdy upadał. Zdjęcie wstawiono do Internetu.
Pod podobizną zwierzęcia pojawiło się mnóstwo negatywnych komentarzy, które go obrażały. Wraz z przyjaciółką szukał wyjścia z tej przerażającej sytuacji. Na szczęście historia ta miała swoje dobre zakończenie. Dzięki pomocy osób dorosłych usunięto fotografię.

Aktorzy wskazali uczniom stronę internetową :

sieciaki.pl

oraz numer telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111, pod który można bezpłatnie zadzwonić i zwrócić się o pomoc w trudnych sytuacjach. Projekt Sieciaki.pl powstał dzięki Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym jej celem jest edukacja dzieci w zakresie bezpiecznego i efektywnego korzystania z nowoczesnych mediów elektronicznych oraz certyfikowanie i promocja serwisów internetowych bezpiecznych dla dzieci.

Zachęcam wszystkich rodziców do odwiedzenia strony:

Elżbieta Mirosz