Święto Szkoły

14 grudnia 2018 r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Patrona Szkoły. W tym roku 15 grudnia minęło 75 lat od śmierci poety Edwarda Szymańskiego.

Pani Krystyna Szal-Szymańska i jej córka Dobromiła - wnuczka poety, Pani Ewelina Kurowska - Inspektor Oświaty w Gminie Siennica oraz Pani Jolanta Wójcicka zaszczyciły nas swoją obecnością.

Po odśpiewaniu hymnu szkoły, uroczyście złożono kwiaty w kąciku Patrona.

Dalsza część akademii przebiegała w sali gimnastycznej. Uczennice klasy VIII przedstawiły informacje o życiu i twórczości Edwarda Szymańskiego, a Goście i społeczność szkolna mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną „Zapiski z życia Edwarda Szymańskiego”. Podniosły nastrój wywołał głębokie refleksje.

Następnie został przeprowadzony XXXV Szkolny Konkurs Recytatorski im. Edwarda Szymańskiego.

Przed szkolną publicznością wystąpiła gościnnie Pani Agata Makuła, absolwentka naszej szkoły. Wpisując się w szkolną tradycję dała popis recytacji wiersza Edwarda Szymańskiego „Książka”.

W tegorocznej edycji Konkursu wzięło udział 24 uczniów, którzy aby wystąpić przed nie lada audytorium, musieli pokonać tremę i wygrać konkursy klasowe. Recytatorzy zaprezentowali wybrane wiersze, m.in. „Śnieg”, „Mróż”, „Przyjaciele”, „Łakomy miś”, „Na jeziorze”, „Saneczkowa zabawa”, „Do roboty!”, „Mierz siły na zamiary”.

W oczekiwaniu na wyniki Konkursu uczniowie rywalizowali w pokojach zagadek pretendując do zdobycia maksimum punktów przyznawanych za rozwiązane zagadnienia.

Ponadto reprezentacje zespołów klasowych wzięły udział w Konkursie Wiedzy o Życiu i Twórczości Poety Edwarda Szymańskiego, który przygotowała p. Dyrektor Kamila Korzeń z wykorzystaniem aplikacji Kahoot.

Laureatami XXXV Szkolnego Konkursu Recytatorskiego im. Edwarda Szymańskiego zostali:

Klasy I- III Klasy IV- VII
I miejsce Jakub Rozwadowski (kl. III)Aleksandra Makos (kl. VI)
II miejsce Maja Lemańczyk (kl. I)
Karolina Stadnicka (kl. II)
Justyna Rozwadowska (kl. VIII)
III miejsce Hanna Podbielska (kl. III)Agnieszka Kobza (kl. VI)
Wyróżnienia  Mateusz Magdoń (kl. IV)
Julia Zgódka (kl. VIII)
Oddziały Przedszkolne
I miejsceKamila Dybikowska (kl. „0”)
Wyróżnienie Nikola Zielińska (Oddział Przedszkolny)
Lena Bogusz (kl. „0”)

Pani Krystyna Szal-Szymańska wyrecytowała zebranym trzy dotąd nieznane wiersze Edwarda Szymańskiego. Publiczność naszej szkoły była pierwszym słuchaczem odnalezionych wierszy.

Uczniowie przygotowani przez p. Agnieszkę Jurkowską zaprezantowali swoje możliwości wokalne i umiejętność gry na różnych instrumentach.
Za uroczystość odpowiedzialna była p. Magdalena Piętka.

AT

fot. Elżbieta Mirosz