Spotkanie z dietetykiem

Wszyscy uczniowie naszej szkoły od przedszkola do klasy ósmej realizują program doradztwa zawodowego, ale to przede wszystkim uczniowie klasy 7 i 8 objęci są pomocą doradczą umożliwiającą kształtowanie kreatywnych postaw, aktywnego wejścia na rynek pracy w ramach dodatkowych zajęć z doradztwa zawodowego.

Ówczesny rynek pracy stawia coraz wyższe wymagania absolwentom w zatrudnieniu. Realizacja wewnątrzszkolnego programu doradztwa zawodowego jest bardzo istotna we właściwym przygotowaniu uczniów do racjonalnych decyzji edukacyjno – zawodowych.

To właśnie klasa 7., a z pewnoscią 8. determinuje uczniów do pierwszych poważnych decyzji dotyczących kariery zawodowej, dlatego bardzo ważnym elementem zajęć są spotkania z przedstawicielami różnych zawodów. Tym właśnie sposobem w dniu 20.10.2023 w ramach zajęć z Doradztwa Zawodowego gościliśmy Panią Elizę Jurkowską - dietetyka.

Podczas zajęć uczniowie klasy 7 i 8 mieli szczególną okazję, aby zapoznać się ze specyfiką pracy dietetyka, wymaganiami edukacyjnymi, które umożliwiają podjęcie studiów w tym kierunku. Niezwykła opowieść Pani Elizy o swojej ścieżce edukacyjnej, której ważnym elementem był rok studiów Portugalii w ramach programu Erasmus, interesująca kariera zawodowa, w tym również występ w telewizji jako eksperta w dziedzinie dietetyki, była dla wielu uczniów z pewnością niesamowitą inspiracją do poszukiwania równie ciekawej ścieżki życiowej. Zwieńczeniem wizyty był poczęstunek przygotowany przez gościa- dietetyczne babeczki, których tajemniczy skład uczniowie mieli za zadanie odgadnąć. O ile z orzechami, kakao, jajkami, borówkami udało się dość szybko, o tyle wiadomość o czerwonej fasoli, bananie w składzie babeczek była zaskakująca.

Dziękujemy za dużą dawkę wiedzy przekazaną przez Panią Elizę i liczymy na odwiedziny innych chętnych osób, które mogłyby/chciałyby opowiedzieć o swoim zawodzie.

Monika Musiałkiewicz