Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

15 października 2018 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

W uroczystości uczestniczyli: pani Krystyna Zawadka i pan Zdzisław Jałocha, przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów i Wychowanków Szkół Siennickich; ksiądz Tadeusz Ryglewicz, proboszcz parafii pw. Św. Kazimierza Królewicza w Grzebowilku; pani Jolanta Wójcicka, emerytowana nauczycielka naszej szkoły; pani Małgorzata Stanaszek, była katechetka oraz nauczyciele, pracownicy obsługi, uczniowie i ich rodzice.

Pani Dyrektor Kamila Korzeń złożyła nauczycielom życzenia wielu sukcesów i satysfakcji z pracy. Piękne słowa do uczniów i nauczycieli skierowali Goście. Rodzice wyrazili swoją wdzięczność składając kwiaty na ręce p. Dyrektor.

Uczniowie zaprezentowali część artystyczną. Przybrali role prezenterów telewizyjnych. Z dużym poczuciem humoru przedstawili najważniejsze wydarzenia, które miały miejsce w naszej okolicy, zaproponowali obejrzenie serwisu sportowego oraz wysłuchanie informacji o pogodzie dla Grzebowilka. Następnie zaprosili na koncert życzeń dedykując nauczycielom piosenki. Uczniowie złożyli życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły wręczając kwiaty.

Jak co roku, Samorząd Uczniowski przedstawił wyniki plebiscytu Nauczyciel Roku. Szkarłatną Różę otrzymał Pan Kamil Kubicki. Gratulujemy!

Uczniowie klasy VIII docenili codzienny trud pracy nauczycieli tym bardziej, gdy w tym uroczystym dniu przeprowadzili w klasach jedną godzinę zajęć szkolnych. Rada Rodziców zaprosiła nauczycieli i pracowników szkoły na słodki poczęstunek.

AT